Taideyhdistys KuumArt ry

Terhi Hulkko aloittaa KuumArtin johdossa

IMGP3631

Tuula Siltasari-Peltonen (vas.) luovuttaa puheenjohtajan nuijan Terhi Hulkolle.

Taideseura KuumArt valitsi syyskokouksessaan puheenjohtajaksi Terhi Hulkon yhdistystä sen perustamisesta lähtien luotsanneen Tuula Siltasari-Peltosen luopuessa tehtävästä. Siltasari-Peltonen nimettiin yhdistyksen kunniapuheenjohtajaksi. Terhi Hulkko on Keravalla asuva taidemaalari, joka on valmistunut Vapaasta Taidekoulusta, Helsingistä.

Varapuheenjohtajaksi valittiin Kristiina Kostia, rahastonhoitajaksi Marja-Leena Rapinoja, sihteeriksi Kikka Kainu-Lehto ja Galleria Allin näyttelysihteeriksi Tarja Puumalainen. Näyttelytoimikunnan puheenjohtajaksi valittiin Roy Aurinko, joka vastaa myös yhdistyksen www-sivuista. Muut näyttelytoimikunnan jäsenet ovat Kristiina Kostia, Leena Nio, Mirja Jaamalahti, ja Jari Keskinen. Tiedotuksesta vastaa Tuula Siltasari-Peltonen. Johtokuntaan kuuluvat lisäksi Seija Kolehmainen.